Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Zimní dovolená

18.10.2023 09:00 Cestování

Zimní kempování – proč vlastně?

Není snad nic hezčího, než usnout zachumlaný v útulném zimním spacáku na čerstvém zimním vzduchu a ráno se probudit do nedotčeného prachového sněhu třpytícího se na slunci.

Vychutnejte si první teplou kávu v klidu přírody a poté prozkoumejte zimní krajinu na saních, lyžích, snowboardu nebo pěšky.

Německo (a také Rakousko a Švýcarsko) nabízí nádherné zimní oblasti, které přímo vyzávají k zimním dobrodružstvím. Mnoho kempů se také nachází v blízkosti lyžařských areálů, a proto lze aktivní dovolenou ideálně spojit se zimním kempováním. Ale každá zimní dovolená v kempu je samozřejmě tak dobrá, jak dobrá je příprava. Proto jsme sestavili malý seznam s důležitými tipy a triky pro to správné vybavení pro kempování v zimě :)

Zimní kempování ve stanu, obytce, přívěsu nebo dodávce?

Kempování ve stanu vám také v zimě nabízí větší flexibilitu a blízkost přírody. Jízda osobním autem po zimních silnicích je navíc často příjemnější.
Přesto jste zde samozřejmě mnohem více vystaveni povětrnostním podmínkám než v bydlíku - a je třeba pečlivě zvážit správnou výbavu.
Patří sem například: 
Kvalitní zimní stan - rozhodně by měl být větruvzdorný a voděodolný.

Izolační podložka, protože podlaha stanu může rychle vychladnout.
Útulný a hřejivý zimní spací pytel pro příjemné noci.
Kempingový vařič na ohřívání kávy, čaje nebo polévky.
Kladivo a kleště, abyste dostali kolíky dovnitř a ven ze zmrzlé země.
Baterka na večery v přírodě, protože v zimě se brzy stmívá!

Obytka, přívěs nebo dodávka  - kempování v rekreačním vozidle v zimě je samozřejmě mnohem pohodlnější, ale záleží také na výbavě:

Toaleta v interiéru vozidla či přívěsu.
Teplá
voda pro sprchování.
N
aftové  nebo plynové topení pro příjemné teplé večery ve vozidle.
Izolace a termoclony do kabiny - pro zimní kempování v bydlíkuje kromě vytápění důležitá i dobrá izolace. Kromě stávající izolace vozidla by bylo dobré zaizolovat okna a čelní sklo.
Sněhové řetězy, abyste se zase dostali z hlubokého sněhu.
Škrabka na led nebo rozmrazovací sprej, smeták na odstranění sněhu ze střechy.
Markýzy s  markýzovými předstany jsou dobrou variantou pro uložení lyžařského vybavení a mokrých věcí při delším pobytu na jednom místě. Markýza s předstanem navíc vytvoří další prostor a vy se můžete zabalit do deky a žasnout nad zimní krajinou chráněnou před nepřízní počasí.
Na závěr by samozřejmě neměly chybět drobné vychytávky, díky kterým je kempování v zimě pohodlnější. V nabídce jsou například vyhřívané podložky na kempingová křesla

 

Přejeme Vám šťastnou cestu :)

road winter stars | Nature photography, Landscape photography, Nature