Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Výběr předstanu pro obytné auto

11.01.2023 09:03 Sortiment

Předstany k obytným autům se dělí do dvou kategorií.

Při výběru bočního stanu je třeba dbát na výšku Vašeho vozidla a porovnat s parametry vybraného stanu, aby Vám část, která už má být na zemi, nevisela ve vzduchu a tvar stanu se tím nezdeformoval.

Nejběžnější jsou stany boční, které se staví k posuvným dveřím a vytváří tak další možné prostory jak pro uskladnění věcí, nebo pro samotné obývání.

Tyto stany se uchycují buď přes násun do kedrové lišty (která není součástí balení stanů a je třeba ji na vozidle mít připevněnou), nebo pouhým  přistavením vozidla k předstanu a následně přehozením spojovacího klílnu přes část karoserie a pomocí lan a kolíků se za vozidlem upevní.
Tato možnost je i jednodušší pro případné opustění místa kempování, s vozidlem lze libovolně odjet a stan, který je samostatně stojící, díky své konstrukci není třeba skládat.

Další druh dodávkového předstanu je  stan pro páté dveře - jedná se o zadní stany, ke kterým se využávají páté dveře vozidla ( je tedy nutné mít dveře otvíratelní směrem vzhůru, nikoliv křídlové).
Tyto stany nedisponují tak velkým prostorem, jako stany boční, nicméně je lze využít na převlékání, sprchování či vaření mimo obytnou část vozidla.

Přídavný stan lze vybavit doplňky, které Vám z něj vytvoří další útulné prostředí pro uložení Vašich věcí nebo jen rozěíření obývací části.

Oblíbeným stanovým doplňkem jsou skládací skříňky, které disponují uzavíratelnými regály pro úschovu například nádobí či úklidových potřeb, abyste je měli při delším kempování po ruce. Některé z nich jsou vybaveny i pevnou deskou, kde lze umístit například přenosný vařič nebo přenosný gril.

Některé stany jsou prostornější a lze v nich vytvořit příjemné posezení. Na cesty se ideálně hodí pořídit si skládací stolek a křesla, která Vám v tomto prostoru dopřeji komfort v soukromí. U některých modelů lze odepnout čelní stěnu a stan v podstatě vytvoří efekt sezení "pod pergolou".

Pro dobrodruhy a sportovce se tyto stany hodí jako přístřešek například proi jízdní kola, která na obnaženém nosiči trpí povětrnostními vlivy počasí a lze je takto na noc schovat pod střechu.

Stačí si jen vybrat ten správný pro Vaše využití :)

Pokud potřebujete probrat, který z typů stanu je pro Vaše využití nejvhodnější, neváhejte se na nás obrátit ⬇️

 

 

*
*
*