Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Pes na cestách

20.01.2023 11:39 Sortiment

V dnešní době je mezi cestovateli poměrně významně zastoupená skupina kempařů s domácími mazlíčky.

Pokud je součástí Vaši rodiny pejsek, není podmínkou ho nechávat u přátel či v psích hotelech po dobu Vašich výjezdů.

První výjezd, než si vše sedne, je vždy pro majitele mazlíčků výzvou. První podmínkou pro uskutečnění společného výletu je dobrá snášenlivost jízdy autem. Jestli nedělá vašemu pejskovi problém, tak máte vyhráno.

Je třeba však počítat i s výbavou, kterou budete muset do bydlíka pořídit - přeci jenom, je to další pasažér na palubě.

Je-li Vašim cílem cesty kemp či pláž, zjistěte si před výjezdem, zda jsou pejsci vítáni, abyste se vyvarovali nepříjemnostem při příjezdu.

Dovolená s pejskem mívá obvykle trochu jiný ráz, než jste možná zvyklí. Vyvarujte se tedy dlouhým návštěvám muzeí a památek ve vnitřních prostorech a nákupních centrech, aby Váš čtyřnohý kamarád netrávil většinu dne zavřený v obytném autě bez přístupu čerstvého vzduchu a v létě i ve značném vedru.

Určitě bychom před prvním výjezdem nejeli světa kraj a zkusili prostředí s příjemnou dojezdovou vzdáleností, aby v případě diskomfortu pro pejska bylo možné se v krátké době vrátit zpět domů. Ne každý si v novém prostoru na kolečkách zvykne. Pokud Vám tato fáze nedělala žádné problémy a pejsek si našel v bydlíku své místečko a cítí se tam dobře, myslete na zásobu krmiva po celou dobu výjezdu. Ne všechny lokality či země budou mt v nabídce Vaše oblíbené granule, tak proč riskovat hladovění a nervozitu, když tomu lze jednoduše předejít.

A nyní k výbavě, aby se i na cestách cítil jako doma :)

Základem jsou misky - jak na krmení, tak i na čerstvou vodu, které doporučujeme pořídit skládací, aby po dobu jizdy nezabíraly zbytečné místo a váhu. Skládací misky jsou obvykle vyrobeny ze silikonu a jsou velmi lehké.

Samozřejmostí by měl být i pelíšek jak pro vnitřní prostory, tak i pro venkovní, například do předstanu nebo pod markýzu. V nabídce jsou i psí lůžka, která budou patřit jen jim a pro letní měsíce jsou vybavena i stříškou, aby neležel pejsek na přímém slunci.

Nezapomeňte, že ne vždy počasí vyjde podle Vašich představ a i počasí Vám může zkazit den a bude třeba pejska vykoupat. Nejjednodušší je provést sprchování venku pomocí přenosné sprchy.

Teď už jen zbývá jen jak nejelegantněji dostat pejska do bydlíku. Pokud máte vstup vysoko, je nejjednodušší pořídit skladnou rampu, se kterou Váš psí kamarád snadno vyběhne dovnitř i ven :)

Pokud tedy patříte k cestovatelům, co nedají bez svých pejsků ani ránu, doufáme, že jsme Vám naši nabídkou zpříjemnili Váš společný pobyt na cestách.

Nezapomeňte však, že pro pejsky ve vozidle platí to podobné, jako pro děti. Nenechávejte je prosím ve vyhřátých bydlících, nebo naopak v nízkých teplotách, samotné. Nesvědčí jim to stejně jako nám :)